لوگو تخفیف هات
با توجه به این 15 نکته تبدیل به یک خانم شیک پوش واقعی شوید
زمان مطالعه : 16 دقیقه

با توجه به این 15 نکته تبدیل به یک خانم شیک پوش واقعی شوید

حتما شما هم گاهی اوقات در این فکر فرو رفته اید که چرا بعضی افراد با وجود همان شلوار، جین ها، بلوز ها، روسری ها و .... بسیار خوشتیپ و در چشم هستند. به نظر شما علت این امر چیست؟ دلیل خوشتیپ و جذاب بودن اینگونه افراد انتخاب لباس ها و اکسسوری ها متناسب با اندام شان می باشد. به عبارتی دقیق تر این افراد می دانند چه لباسی را در کجا و همراه با چه اکسسوری هایی بپوشند که این چنین جذاب و خوشتیپ به نظر بیایند. به همین منظور شما هم با دقت به برخی نکات و داشتن یک سری اطلاعات در این زمینه می توانید در جمع های مختلف بدرخشید. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا در اخر تبدیل به یک خانم شیک پوش واقعی شوید.

فهرست مطالب

1.آرایش متناسب با لباس زنانه مشکی
2.نکات مهم در انتخاب اکسسوری متناسب با لباس زنانه
3.سایز لباس ها دقیقا متناسب با اندام باشد
4.انتخاب لباس زیر مناسب براساس جنس
5.انتخاب لباس بر اساس مهمانی و موقعیت
6.انتخاب لباس برای مهمانی های معمولی، دورهمی‌ های دوستانه و غیررسمی
7.انتخاب لباس مهمانی های رسمی و عروسی
8.انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل بهار)
9.انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل تابستان)
10.انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل پاییز)
11.انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل زمستان)
12.توجه به هارمونی رنگهای لباس، اکسسوری، آرایش و بدن
13.داشتن یک دست لباس جایگزین و مرتب در کمد
14.توجه به جزئیات هر لباس در تن از جمله ساده پوشی
15.استفاده از عطر، کفش، کیف و ... مناسب

انواع لباس شیک


1.آرایش متناسب با لباس زنانه مشکی

اولین قدم برای تبدیل به یک خانم شیک پوش شدن داشتن ارایش متناسب با لباس انتخابی تان می باشد. برای مثال اگر برای رفتن به یک مهمانی لباسی مشکی انتخاب کرده اید باید ارایش تان کاملا متناسب با آن باشد تا به خوبی بدرخشید. نکته جالب لباس های مشکی این است که با هر نوع آرایشی ست می شوند و شما می توانید مدل های مختلف آرایش را با این رنگ از لباس های زنانه امتحان کنید. البته سعی کنید در انتخاب رنگ های لوازم ارایش تان به جزئیات لباس خود توجه کنید برای مثال اگر لباس تان دکمه هایی به رنگ نقره ای دارد حتما در ارایش تان از رنگ نقره ای استفاده کنید. برای خرید لوازم آرایشی با کیفیت می توانید با کد تخفیف خانومی که در سایت تخفیف هات قرار دارد، به هزینه ای به صرفه خرید کنید.

آرایش متناسب چشم ها با لباس زنانه مشکی

برای ارایش چشم هایتان بهتر است به سراغ خط چشم ها و ریمل های مشکی بروید. البته می توانید از رنگ های دیگر مانند قهوه ای هم استفاده کنید اما مشکی بودن این اقلام جذابیت خاصی به چهره تان می بخشد.

آرایش متناسب لب ها با لباس زنانه مشکی

برای ارایش لب هایتان می توانید از رنگ های ملایم مانند سرخابی کمرنگ، زرشکی، صورتی مات و قرمز استفاده کنید. یکی از رنگ هایی که جذابیت شما را در لباس مشکی دو چندان می کند استفاده از رنگ قرمز به صورت مات یا براق است.

اکسسوری زنانه

2.نکات مهم در انتخاب اکسسوری متناسب با لباس زنانه

هم‌ زمان از سه یا چهار اکسسوری بزرگ استفاده نکنید

استفاده از اکسسوری باعث درخشیدن بیشتر شما در یک جمع می شود اما اگر به یک سری نکات در انتخاب آن ها دقت نکنید آن طور که باید در یک جمع نمی درخشید. برای مثال شما نباید از سه الی چهار اکسسوری بزرگ حین انتخاب لباس هایتان استفاده کنید. چون اگر چندین اکسسوری بزرگ به خودتان آویزان کنید علاوه بر محو شدن لباس تان چهره تان نیز محو می شود و این چیزی نیست که ما می خواهیم. بنابراین در انتخاب اکسسوری هایتان حتما از آویز های ریز و ظریف هم استفاده کنید تا با یکدیگر در تضاد باشند. جدید ترین اکسسوری ها را می توانید با استفاده از کد تخفیف دیجی کالا با قیمتی شگفت انگیز خریداری کنید.

از ست کامل جواهرات بزرگ استفاده نکنید

خیلی از افراد فکر می کنند حین انتخاب اکسسوری هایشان باید به سراغ ست کامل گوشواره، دستبند و ... بروند اما این امر فقط زمانی درست است که اندازه این اقلام کوچک و ظریف باشد مثلا اگر گردن ‌بند انتخابی شما بسیار بزرگ است واقعا جالب نیست که دست‌ بند، انگشتر و گوشواره آن را هم هم‌زمان استفاده کنید.

روی چیزی تأکید کنید که برایتان در اولویت است

نکته دیگر در انتخاب یک اکسسوری مناسب مشخص کردن اولویت هاست. یعنی شما باید ابتدا مشخص کنید تا چه اندازه می خواهید بر دیگران تاثیر بگذارید. به عبارتی ساده تر ترکیب لباسی که یقه پف پفی دارد با آرایش بسیارغلیظ و گوشواره ‌های الماس بسیار بزرگ نه‌ تنها زیبا نیست، بلکه مضحک نیز به نظر می ‌رسد. بنابراین می توان گفت وقتی اولویت‌ تان مشخص باشد انتخاب اکسسوری ساده ‌تر است.

3.سایز لباس ها دقیقا متناسب با اندام باشد

انتخاب سایز مناسب لباسی که می خواهید در یک جشن یا میهمانی بپوشید بسیار مهم است. چه بسا خانم هایی که لباس های گشاد و یا خیلی تنگ بر تن کرده اند که اصلا متناسب با سایز شان نبوده و به جای جذاب شدن بیشتر مضحک شده اند. حتی اگر اندامی چاق داشته باشید باز هم باید به سایز لباس تان توجه ویژه ای کنید که متناسب با اندام تان باشد. در حقیقت هر آدمی در اندام خود دارای یک نقص است که گاهی با انتخاب لباس های نامناسب به جای محو کردن آن اوضاع را بدتر می کنند.
شاید باورش سخت باشه اما بعضی از ایراد های اندامی رو با درست لباس پوشیدن می تونیم 100% برطرف کنیم. به همین دلیل ما در ادامه می خواهیم به طور کامل نگات اولیه اندازه گیری لباس زنانه را با یکدیگر بررسی کنیم تا حین خرید دست به انتخاب لباسی بزنید که کاملا متناسب با اندام تان است.

• نحوه اندازه گیری قد :

برای اندازه گیری از قد خود، ابتدا کنار یک دیوار صاف ایستاده، سر خود را از عقب به دیوار تکیه داده و کف پای خود را بدون کفش روی زمین قرار دهید و پاشنه پا را به دیوار بچسبانید.

• نحوه اندازه گیری دور گردن :

برای اندازه گیری دور گردن خود، دور نقطه ای که گردن به بالا تنه می رسد را اندازه گیری کنید.

• نحوه اندازه گیری عرض سرشانه :

هنگام اندازه گیری عرض سرشانه، از روی نقطه برآمدگی سرشانه چپ تا نقطه برآمدگی سر شانه راست را از پشت اندازه گیری کنید و اجازه دهید متر روی بدن به راحتی قرار بگیرد.

• نحوه اندازه گیری سرشانه :

برای اندازه گیری سرشانه، ابتدای متر را بغل گردن قرار داده و تا روی برآمدگی سرشانه را اندازه گیری کنید.

• نحوه اندازه گیری دور سینه :

ابتدا متر را از زیر بغل تا روی برجستگی سینه قرار داده و آن را بین دوسینه به هم می رسانیم به گونه ای که سینه فشرده نشود و متر چرخش مختصری داشته باشد. سپس دور سینه خود را اندازه گیری کنید.

• نحوه اندازه گیری زیر سینه :

انتهای استخوان جناغ را مشخص کرده و سپس دور زیر سینه را اندازه گیری کنید.

• نحوه اندازه گیری دور کمر :

دقیقا دور تا دور نواری که به کمر بسته اید را اندازه گیری کنید.

لباس شیک

4.انتخاب لباس زیر مناسب براساس جنس

جالب است بدانید به همان اندازه که انتخاب درست لباس در ظاهر مهم می باشد انتخاب لباس زیر نیز در ظاهر و سلامت بدن مورد اهمیت است. اگر شما دست به انتخاب یک لباس زیر نامناسب بزنید علاوه بر به خطر افتادن سلامتتان ممکن است فرم لباس تان بهم بریزد. به همین دلیل ما می خواهیم به شما بگوییم یک لباس زیر خوب چه لباس زیری می باشد. لباس زیر مناسب، لباسی است که جنس آن صد در صد نخی باشد و این مهم ترین عامل در انتخاب لباس زیر است. به دلیل اینکه جنس نخی مانع از رطوبت و عرق کردن بدن می شود.
پس از انتخاب یک لباس زیر نخی نوبت به بررسی سایز، طراحی و رنگ و مدل های آن می رسد. لباس زیر های دانتلی به دلیل انعطاف پذیری و بافت خوب شان انتخاب مناسبی هستند. این نوع مدل از لباس های زیر به دلیل الیاف های گیاهی خود به راحتی عرق بدن شما را جذب می کند. با جذب عرق های بدن تان نه تنها از بوی بد نامطبوع بدن جلوگیری می کنید بلکه در این بین یک تبخیر ایجاد می شود که نتیجه آن خنک ماندن فضای بین لباس و لباس زیر است. برای خرید انواع لباس با جنس مرغوب می توانید با استفاده از کد تخفیف دیجی استایل از این فروشگاه خرید کنید.

5.انتخاب لباس بر اساس مهمانی و موقعیت

وقتی صحبت میهمانی می شود تمامی خانم ها به این فکر می افتند که چی بپوشم؟ در حقیقت انتخاب یک لباس خوب برای میهمانی ها کار ساده ای نیست. لباس پوشیدن باید در هر موقعیتی متفاوت باشد به عبارتی ساده تر لباسی که در دوره همی های معمولی و دوستانه می پوشید با لباسی که در مهمانی های رسمی یا عروسی می پوشید باید کاملا متفاوت باشد اما این انتخاب انتخابی راحت نیست و باید یک سری اطلاعات در این زمینه داشته باشید.

6.انتخاب لباس برای مهمانی های معمولی، دورهمی‌ های دوستانه و غیررسمی

پوشیدن شلوار جین با تیشرت های راحت انتخابی جذاب و فوق العاده برای مهمانی های دوستانه و غیر رسمی است. همچنین پیراهن های کوتاه نخی که رنگی رنگی هستند یا دامن های اسپرت دخترانه گزینه خوبی هستند. در اصل اگر مهمانی که می روید در فصل تابستان باشد بهترین گزینه انتخاب لباس های خنک و نخی است چون درون آن ها می توانید تا مدت ها احساس راحتی کنید.

7.انتخاب لباس مهمانی های رسمی و عروسی

اولین نکته ای که در انتخاب لباس برای مهمانی های رسمی و عروسی باید مد نظرتان باشد تمیز و مرتب بودن است. همچنین نباید به سراغ لباس هایی بروید که درون آن ها معذب هستید و احساس راحتی ندارید. برای مثال چون به یک عروسی دعوت شده اید نباید یک پیراهن بلند سنگین و پر از زرق و برق بر تن کنید در عوض با پوشیدن یک لباس شیک و انداختن کمی زیورالات می توانید به زیبایی خود درخشش تزریق کنید.

8.انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل بهار)

همه ما می دانیم که هوای بهار گاهی سرد و گاهی گرم است و این گرمی و سردی اصلا معلوم نیست چه زمانی رخ دهد. به همین دلیل در این فصل نباید به سراغ لباس های خیلی گرم یا خیلی سرد بروید و تعادل در جنس لباس هایی که انتخاب می کنید بهترین گزینه است. برای مثال روزی که هوا خنک است می توانید یک مانتوی نخ پنبه خنک بپوشید اما روی آن یک رویه لباس نسبتا گرم نیز بر تن کنید.

9.انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل تابستان)

گرمای تابستان با هیچکس شوخی ندارد و اگر یک لباس مناسب در این فصل بر تن نداشته باشید با مشکلات زیادی مانند عرق سوز شدن یا گرما زدگی رو به رو می شوید. در این فصل می توانید از دامن های شلواری به همراه مانتوهای نخی استفاده کنید. دامن های شلواری به دلیل نازک و گشاد بودن شان همواره بدن شما را خنک نگه می دارند. مانتو های نخی که رنگ های روشنی هم دارند نیز هوا را به راحتی از بین تار و پودها عبور می ‌دهند و بدن را خنک نگه می ‌دارند.

10.انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل پاییز)

هوای پاییز همواره به نسیم های خنک معروف است که در اواخر آن این نسیم ها تبدیل به باد های بسیار سرد می شوند. تونیک‌ های آستین بلند که بافت نازک دارند یکی از انتخاب‌ های بسیار کاربردی فصل پاییز می باشد چون این لباس‌ به تنهایی شما را گرم نگه می‌ دارد درحالی که به هیچ وجه باعث عرق کردنتان نمی ‌شود. داشتن یک بارانی ساده یا یک رویه بافت گرم از دیگر گزینه‌ هایی است که بد نیست همراه خود داشته باشید تا در صورت سرد شدن هوا آن را به بلوز بافتتان اضافه کنید و هر وقت گرمتان شد آن را دربیاورید.

11.انتخاب لباس متناسب با آب و هوا (فصل زمستان)

فصل زمستان همان طور که همه مان می دانیم بسیار سرد است و می توان گفت تکلیف مان در این فصل کاملا مشخص است. در این فصل می توانید همان تونیک‌ های بافت نازک را که از فصل قبل خریده ‌اید، در زمستان دم دست بگذارید ولی به جای اینکه آن را با رویه یا بافت همراه کنید به همراه کاپشن یا پالتو بپوشید. استفاده از شلوار جین ‌های تیره رنگ، شلوار های مخمل کبریتی و شلوارهای پشمی و تو کرکی برای این فصل از سال فوق العاده است و با آن ها احساس سرما نخواهید کرد.

لباس زمستانه

12.توجه به هارمونی رنگهای لباس، اکسسوری، آرایش و بدن

با پوشیدن یک لباس مناسب با اندام تان همواره در کنار جذاب بودن اعتماد به نفس تان بالا هم خواهد رفت. یکی از سخت ترین کارها برای بسیاری از افراد به خصوص خانم ها ست کردن یک لباس با بدن، ارایش، اکسسوری و رنگ محبوب شان می باشد. به همین دلیل ما می خواهیم به شما یک سری نکات مهم در این خصوص شرح دهیم. شما می توانید با مراجعه به سایت تخفیف هات و دریافت آخرین کد تخفیف روبان پک کامل لوازم آرایشی محبوب خود را با هزینه ای کمتر خریداری کنید و لذت ببرید.

• ست کردن لباس بر اساس مو و چشم

اگر رنگ پوستتان سبزه، رنگ موهایتان تیره و چشم های تان قهوه ای است باید به سراغ رنگ های گرم مانند نارنجی، سرخابی، زرد، قرمز، گلبهی و ... بروید.
اگر رنگ پوستتان روشن، رنگ موهایتان خرمایی و چشم های تان آبی یا خاکستری است باید به سراغ رنگ های سرد مانند آبی، بنفش، سبز، زرشکی و ... بروید.

• ست کردن لباس بر اساس رنگ

یک رنگ لباس پوشیدن نه تنها جذابیت خاصی ندارد بلکه می توان گفت مسخره و چیپ هم است. اما ست کردن و ترکیب رنگ ها به همین سادگی ها نیست و دارای مهارت و سلیقه می باشد. برای ست کردن می توانید به سراغ ترکیب رنگ های سفید و سیاه، طوسی و قهوه ‌ای، قرمز و شرابی، سبز و قهوه ‌ای، بنفش و زرد، زرد و آبی، آبی و سرخ آبی، نارنجی و طوسی بروید. .

• ست کردن لباس بر اساس فصل ها

یکی از نکات مهم خوب لباس پوشیدن و جذاب بودن ست کردن رنگ لباس ها بر اساس فصل ها می باشد. به عبارتی ساده تر شما در فصل های گرم مانند بهار و تابستان بهتر است به سراغ رنگ های گرم و در فصل های سرد مانند پاییز و زمستان بهتر است به سراغ رنگ های سرد بروید.

13.داشتن یک دست لباس جایگزین و مرتب در کمد

یک خانم شیک پوش و باسلیقه خانمی است که در کمد خود همواره یک دست لباس جایگزین مناسب برای مهمانی ها و دورهمی ها داشته باشد البته لازمه این کار داشتن کمدی مرتب و تمیز می باشد. برای این امر می توانید کمد خود را بر اساس نوع و کاربرد لباس ها دسته بندی کنید یعنی بخش شلوار ها از بلوز ها و روسری ها جدا باشد. وقتی هر لباس در کمد شما طبقه بندی شده باشد به راحتی می توانید لباس جایگزین خود را در آن قرار دهید و در صورت لزوم آن را بر تن کنید.

14.توجه به جزئیات هر لباس در تن از جمله ساده پوشی

خیلی از افراد فکر می کنند شیک پوشی و جذاب بودن به سن و سال است و افراد میان سال نمی توانند شیک پوش باشند درحالی که این تفکر کاملا اشتباه است. البته باید به یاد داشته باشید معنای کلمه شیک پوش بودن پوشیدن لباس های گران قیمت و به اصطلاح برند نیست بلکه در عین شیکپوش بودن می توان ساده و جذاب بود. در دنیای مد و فشن مهم ترین راز شیکپوش بودن ساده پوشی است، این یکی ازاصلی ترین نکاتی است که فشن بلاگرهای ایرانی و خارجی برای داشتن تیپ بهتر همواره رعایت می کنند.
اگر شما هم می خواهید در عین ساده پوش بودن شیک پوش باشید باید به این نکته یعنی تناسب و هماهنگی دقت کنید. تناسب قد و وزن در شیکپوشی بسیار مهم است و نباید از کنار آن ساده بگذرید. برای مثال اگر قد بلندی دارید باید به سراغ شلوار های لوله به همراه تیشرت های گشاد و اگر قد کوتاهی دارید به سراغ شلوار های مام فیت به همراه تیشرت های جذب بروید تا تبدیل به یک خانم شیک پوش و ساده پوش شوید.

15.استفاده از عطر، کفش، کیف و ... مناسب

استفاده از کیف و کفش مناسب در دورهمی و مهمانی ها می تواند جذابیت شما را همانند اکسسوری ها دوچندان کند. برای خرید کیف زنانه و کفش مناسب باز هم باید به موقعیت خود یعنی رسمی یا غیر رسمی بودن آن دقت کنید. کیف های کوچک به استایل شما جلوه رسمی بودن و برعکس کیف های بزرگ به استایل شما جلوه ساده بودن می بخشد . بنابراین اگر به یک مهمانی رسمی می خواهید بروید بهتر است از کیف های کوچک با کفش های پاشنه بلند و در مهمانی های غیر رسمی از کیف های بزرگ با کفش های بدون پاشنه استفاده کنید.
این روزها استفاده از عطر و ادکلن و خوشبو کردن بدن یکی از مهم ترین کارهاست و همه ما قبل از حضور در مکان های مختلف معمولا به خودمان عطر میزنیم. اما شاید ندانید عطر زدن هم مانند هر کار دیگری قوانین و شرایط خاص خودش را دارد. به عبارتی ساده تر باید بدانید که هر عطری برای هر سن و هر موقعیتی مناسب نیست و نمی توانید در هر مکانی از هر عطری استفاده کنید. به همین دلیل ما در ادامه می خواهیم شما را با عطر روز و عطر شب آشنا کنیم.

• عطر روز

عطر های روزانه دارای رایحه هایی هستند که می توان از آن ها در محیط های کاری، گردش های دوستانه، رفتن به مکان های عمومی، ورزش کردن و ... استفاده کرد چون رایحه کاملا ملایم و سبکی دارند.

عطر

• عطر شب

عطر های شبانه دارای رایحه هایی هستند که می توان از آن ها در رستوران ها، کافه ها، مهمانی های رسمی، مکان های رسمی و ... استفاده کرد چون دارای رایحه خنک و سردی هستند.

جمع بندی نهایی

در جمع بندی نهایی این مطلب همان طور که با ما همراه بودید تمام سعی خود را کردیم که با نکات مهم یک خانم شیک پوش بودن اشنا شوید و بدانید شیک پوش بودن کار سخت و دشواری نیست. کافیست به تخفیف هات مراجعه کنید و کد تخفیف های جدید ترین فروشگاه های لباس و… را دریافت کرده و با استفاده از آن ها لباس های برند و باکیفیت را به هزینه ای کمتر خریداری کنید. در آخر امیدوار هستیم مطالب فوق در این خصوص برایتان مفید بوده باشد و با بهره بردن از آن ها تبدیل به یک خانم شیک پوش و جذاب شوید.

مطالب اخیر

برچسب :
طلایی
کارنامه
جدیدترین کوپن ها و کدهای تخفیف
ارسال نظرات